عرضه صنایع دستی داخلی در بازارها نویدبخش روزهای خوب در این بخش است

به گزارش یک سایت خوب، هنرمند نقاشی روی کاشی گفت: خوشبختانه امروز در بازارهای ما صنایع دستی هنرمندان داخلی عرضه می گردد و دیگر کمتر شاهد فروش صنایع دستی چینی هستیم.

عرضه صنایع دستی داخلی در بازارها نویدبخش روزهای خوب در این بخش است

مریم رسولی فر هنرمند نقاشی روی کاشی در گفت وگو با یک سایت خوب اضافه نمود: برنامه هایی که در چند سال اخیر اجرا شده، توجه مردم و جوانان را به حوزه صنایع دستی جلب نموده است.

او توضیح داد: نمایشگاه های صنایع دستی با استقبال بسیار خوب مردم روبرو می گردد و همین امر موجب ارتقای وضعیت معیشت و رشد مالی در این حوزه شده است.

رسولی فر اضافه نمود: جوانان بسیاری در چند سال اخیر به حوزه صنایع دستی علاقه مند شده اند، در بسیاری موارد شاهد هستیم که جوانان تحصیلنموده در رشته های دیگر، علاقه مند به فعالیت در رشته های صنایع دستی هستند و در این زمینه استعداد و علاقه نیز دارند.

این هنرمند صنایع دستی اظهار کرد: اهمیت به موضوع آموزش در حوزه صنایع دستی یکی از موضوعاتی است که می تواند در رشد و ارتقای این بخش تاثیر بسزایی داشته باشد، افزادی که وارد حوزه صنایع دستی می شوند باید علاقه و اشتتیاق لازم را داشته باشند چراکه انجام کار هنری، بدون علاقه مندی امکان ندارد.

او یادآور شد: نوآوری و خلاقیت در صنایع دستی با حفظ اصالت هنری کار، از مهمترین دلایل موفقیت صنایع دستی در جذب مخاطبان عصر جدید است، هنرمندان رشته های مختلف صنایع دستی باید ارزیابی درستی از جامعه هدف و مخاطبان خود داشته باشند و صنایع دستی متناسب با احتیاج و خواسته آنان را به بازار عرضه نمایند.

رسولی فر توضیح داد: خوشبختانه تحریم ها و شرایط فعلی مالی کشور، تاثیر چندانی در حوزه صنایع دستی نداشته است و با توجه به این امر، مسئولان مربوطه باید بیش از پیش به صادرات، ترویج، آموزش و توسعه صنایع دستی توجه داشته باشند.

منبع: میراث آریا

به "عرضه صنایع دستی داخلی در بازارها نویدبخش روزهای خوب در این بخش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه صنایع دستی داخلی در بازارها نویدبخش روزهای خوب در این بخش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید