جهرمی: افزایش بهره وری در کشاورزی با افتتاح پارک فناوری فضایی

به گزارش یک سایت خوب، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر افزایش ظرفیت های صادراتی مازندران تأکید و از افتتاح پارک فناوری فضایی برای کسب وکارهای فضاپایه باهدف افزایش بهره وری محصولات کشاورزی خبرداد.

جهرمی: افزایش بهره وری در کشاورزی با افتتاح پارک فناوری فضایی

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی یک سایت خوب به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در همایش بین المللی معرفی فرصت های تجاری و سرمایه گذاری استان مازندران، با اشاره به ظرفیت های بسیار استان برای سرمایه گذاری، گفت: شیلات، دامداری، کشاورزی و گردشگری بعضی از ظرفیت های استان مازندران است که هم در داخل و هم در خارج از کشور بازارهای خود را دارد و احتیاجمند سرمایه گذاری های بیشتر است.

وی فراوری خاویار را یکی از ظرفیت های صادراتی استان مازندران عنوان نمود و اضافه کرد: 20 درصد ظرفیت این بازار در استان مازندران بالفعل شده و یک ظرفیت بزرگ تری نیز مغفول مانده که احتیاج به توسعه بازار دارد.

وزیر مشخص اقتصاد مقاومتی استان مازندران با اشاره به اینکه دو برنامه جدی برای توسعه سرمایه گذاری در استان مازندران وجود دارد، گفت: به دلیل اینکه در این استان در حوزه کشاورزی سطوح کشت و منابع آبی قابل افزایش نیست از سرمایه گذاری هایی باهدف افزایش بهره وری محصولات کشاورزی حمایت می گردد و این موضوع در ستاد اقتصاد مقاومتی استان مازندران نیز مورد تأکید بوده است.

وی تسهیل در صدور مجوزها و فرآیندها را یکی از وظایف دولت در حوزه سرمایه گذاری خاطرنشان کرد و اضافه کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری وزارت اقتصاد راه اندازی پنجره واحد صدور مجوزها برای استان مازندران را به صورت جدی پیگیری می نماید و باید کوشش کنیم این پنجره واحد تا انتها امسال راه اندازی گردد.

آذری جهرمی ارائه تسهیلات برای پروژه های استان مازندران را یکی دیگر از برنامه های دولت برای استان مازندران خاطرنشان کرد و گفت: در این حوزه بر اساس قانون از سهمیه 10 درصدی کشاورزی و 10 درصدی صنعت برای پرداخت تسهیلات یا از ظرفیت وام های اشتغال زایی می توان استفاده کرد و مسئله ای برای تأمین منابع اقتصادی وجود ندارد.

وی به فعالیت استارت آپ ها باهدف افزایش بهره وری نیز اشاره نمود و اضافه کرد: پارک فناوری فضایی برای کسب وکارهای فضاپایه با در اختیار قرار دادن اطلاعات به کشاورزان باعث افزایش بهره وری در این حوزه می گردد که تا انتها امسال به بهره برداری می رسد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یکی دیگر از موارد مطرح در سال اقتصاد مقاومتی استان مازندران را افزایش سطوح مورداحتیاج برای صادرات عنوان نمود و گفت: در سال گذشته صادرات این استان 350 میلیون دلار بوده که عدد بسیار کمی است و نشان از حلقه مفقوده ای دارد که یکی از مهم ترین آن ها نبود صنایع تبدیلی و بسته بندی است که ظرفیت سرمایه گذاری و سودآوری خوبی دارد.

وی به کم بودن فعالیت کشتیرانی در دریای خزر به عنوان یکی از مسائل توسعه صادرات این استان اشاره نمود و اضافه کرد: این زیرساخت ها با همکاری سرمایه گذاری خارجی و دولت امکان توسعه دارد.

آذری جهرمی توضیح داد: در یک سال پیش رو هدف گذاری 2 تا 2.5 برابری افزایش صادرات از بنادر استان مازندران دور از انتظار نیست.

وی اضافه کرد: این همایش فرصتی است که به صورت موردی مسائل و موانع چرخه سرمایه گذاری و اداری مطرح گردد و به نتایج حاصل از این همایش در ستاد اقتصاد مقاومتی پرداخته می گردد.

بر اساس این گزارش، آذری جهرمی بعد از شرکت در این همایش از نمایشگاه توانمندی های صادراتی استان بازدید و در ادامه پل موقت روستای گلورد را که در سیل اخیر تخریب شده بود ، افتتاح کرد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "جهرمی: افزایش بهره وری در کشاورزی با افتتاح پارک فناوری فضایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهرمی: افزایش بهره وری در کشاورزی با افتتاح پارک فناوری فضایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید